Velký Týnec, 783 72
+420 603 194 700
corazon.os@seznam.cz

O nás

 V našem přístupu ke koním spojujeme mnoho oborů, např. principy body awarness, meditace, jogy, shiatsu, somatic movement,… v neposlední řadě také EQ- emoční inteligencí. Jde o uvědomování si pocitů a práce s nimi. Stále se vzděláváme a objevujeme další způsoby práce s koňmi……..


Základ našeho přístupu:         Ochočení či napojení? 

   Ochočování vede ke ztrátě svobody, zatímco napojení otevírá možnost skutečnému růstu a lásce.  Ochočování se děje tím, že zvíře je zavřeno, -spoutáno- nějakou ohradou, boxem. Zvíře zavřeme do klece, dítě spoutáme systémem odměn a trestů, (takhle funguje celá společnost). Jestliže chceme nějakou sílu zkrotit, musíme ji nejprve porozumět. Díky tomu se naučíme ji milovat. Na druhé straně se stane totéž, a tím vzniká vzájemná láska.                                                                                                                                                                Pier la Šéz


zakladatelka Corazonu:

Lenka Hnilicová


Pocházím z Olomouce, po zemědělské škole a studiu chov koní jsem odjela do zahraničí učit se to, co mě baví a co se v žádné škole nenaučím. Vybírala jsem si země, kde lidé rozumí koním. Začala jsem Irskem, pak Německem, USA, abych se znovu vrátila do Irska a udělala si mezinárodní zkoušky pro práci s koňmi. (BHS Exam Riding and Road Safety, BHS Exam Stage I. a BHS Exam- Trail Rides)

Nakonec jsem si zamilovala nejvíc ze všeho Španělsko a jejich život s koňmi. Tam jsem trénovala mladé koně a zajišťovala dovolenou na koních v Andalusii. Krásný život, až na to horko. Po návratu domů jsem chtěla být zase víc mezi lidmi a tak jsem si otevřela v Hodolanech café Rustico. Bylo to něco mezi čajovnou, vinotékou a tvořivou dílnou. Lidé na to ještě nebyli moc zvyklí a nevěděli, co si o tom mají myslet….a to se mi děje pořád.

Více informací o mých životních zkušenostech v odkazu ZDE.

Momentálně vytváříme Nový projekt pro ženy:  www.masazekoni.cz  věnovaný koním a ženám.


Pokračovatelky:

Zuzana Koleňáková

telefon: 732 756 997

V létě vedu příměstské tábory. Jsem ráda, že mám možnost pracovat s koňmi a dětmi a trávit s nimi čas v přírodě. Také jsem se připojila do projektu pro ženy: Ženy v sobě a  dělám detoxikačnií a revitalizační masáže s přístrojem neurostim, který uvolňuje a vodu a lymfu v těle. Tyto terapie jsou přínosné pro zvířata i pro lidi.

Zárověn studuji Zoorehabilitace a asistenční aktivity se zvířaty.

Soňa Müllerová

Od roku 2017 pracuji jako vedoucí na letních táborech, kde se starám především o vymýšlení programu a her. Mimo to dělám přes rok vedoucí dramatického kroužku v Olomouci, kde se snažím dětem i dospívajícím nabídnout kreativní prostředí, ve kterém se mimo divadelní techniky učí také sebevědomému vystupování i seberealizaci. Kromě práce s dětmi se pak podílím na vytváření videí pro členy pony klubu, natáčím vzdělávací video lekce na youtube, masáže koní nebo fotím promo fotografie. Práce s dětmi a u koní v přírodě je pro mě především radostí; dodává mi energii a pomáhá získat novou životní perspektivu.

V173J73 V 6OR45ONU:

 CORAZON

(španělsky – srdce)

– věnujeme se aktivitám pro ženy a děti –

 KONĚ LÉČÍ 

Díky koním jsme objevili i osídlili celý tento svět. Teď nám pomáhají v objevování  našeho světa vnitřního“.

SPOLEČNĚ TVOŘÍME NEVŠEDNÍ MÍSTO, KTERÉ INSPIRUJE A PROBOUZÍ N4RUŠ3N3´.


 


Pony klubu – 2018


EKO školka – reportáž TV Morava 2019

 


Tábory – 2015


naši koně v klipu


Napsali o nás..

Olomoucký deník

♥ Sledujte změny a novinky v záložce Aktuálně! ♥