Velký Týnec, 783 72
+420 603 194 700
corazon.os@seznam.cz

Masáže koní

odkaz na nový web: https://masazekoni.cz/

Výukové kurzy masáží koní –  již na fyzické úrovni pořádat nebudu. Místo toho jsme natočili  kvalitní videa, která si zájemci mohou pustit vícekrát. Vše je tam detailně uvedeno a vysvětleno. Tento způsob se mi zdá nejlepší, jelikož jedno odpoledne na zvládnutí a zapamatování různých technik nestačilo.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat

 • kurzy vedu na dvou úrovních, dle přání účastníků. Pro absolventy kurzu, je další kurz (opakovací) zdarma.
 • Zaměření více na koně – pro majitele koní, kteří řeší nějaký problém ve vztahu se svým koněm.
 • Zaměření více na sebe – pro ty, co chtějí rozvíjet svou vnímavost a své schopnosti.

Po svých dlouholetých zkušenostech dávám přednost holistickému (celostnímu) přístupu k řešení problémů. Nebudeme se zabývat anatomii a fyziologii, zaměříme se na praxi a výměnu zkušeností. Důležitá je harmonizace před masáží, vzájemné vyladění, komunikace a důvěra. Ráda předávám své praktické zkušenosti ze světa, aby se i koně u nás měli lépe. Sama se stále vzdělávám a inspirace přichází z různých směrů.

Masáž je vzájemná výměna energie. Zároveň dáváme i přijímáme. Správná a citlivá masáž pronikne do velké hloubky.  Je podobná meditaci. Je to komunikace překračující hranice. Koně jsou na dotek velmi citliví, můžou nás naučit citlivě naslouchat i vnímat. Objevte v sobě léčivé síly, posílíte svou intuici a schopnost relaxace.

(Sebe)vědomé ježdění vnímám podobně jako masáž, je to vzájemné propojení. Jde o správný sed, dýchání, uvolnění, napojení se na své tělo, cítění…

Doporučuji ke shlédnutí dokument o fasciích  (budeme s nimi pracovat)

Program:

 • 9:30 -12:00 Teorie, holistický (celostní) přístup k řešení problémů, zákony rezonance…..
 • Relaxační cvičení na uvolnění, protažení, vycentrování. Uvědomění si a procítění podsazení na sobě.
 • Společný oběd
 • 13:00-18:00 Naladění se na koně a masírování – jak najít problematická místa, jak zklidnit koně…
 • Vyzkoušíme si protahovací cviky, tzv. jógu pro koně.
 • Vzájemné sdílení a řešení konkrétních problémů.

CENA: 800,-Kč   (max.14 účastníků)

Koně jsou nejlepší učitelé pro učení masáží, protože velice dobře vnímají, co se s nimi i kolem nich děje. Dostaneme od nich rychle přímou a jasnou zpětnou vazbu. Máme k dispozici 4 poníky a 2 koně.

Nejčastější dotazy:

Můžu si přivést vlastního koně?

Koně musíme používat naše, kdyby jste přivezli své, byly by všichni rozrušení a z masáží by nic nebylo. Je na to potřeba klid a koně na to musí být i trochu zvyklí. Napoprvé nejde dělat vše, chce to čas, trpělivost  a vzájemnou důvěru.

Pro jaké koně je tento kurz?

Kurz se dá využít u všech koní i sportovních.  Není to jako u lidí, že se vám hned odevzdají a nechají se masírovat. Většinou spíše naopak, zvláště, když mají nějaký problém. Zvláště sportovní koně jsou přetažení a na problémové místo vás pustí až získají důvěru.

Jak často koně masírovat?

Jedna, dvě masáže většinou nic nezmění.  Já doporučuji majitelům koní naučit se vnímat koně jako celý (vzájemně propojený)  systém.Jestliže chceme pomoci koním, nestačí masírovat, musí se změnit příčina: ustájení, ježdění, výstroj, krmení,..
Masáž vnímám pouze jako začátek cesty ke změně přístupu 🙂

Dostaneme certifikát?

Certifikát žádný nevydávám. Za jedno praktické odpoledne to ani nejde. Nejlepší masér je ten, kdo si osahal a procítil co nejvíce koní.

Můžu se masáží uživit?

Živit se masáží koní je krásný sen, o kterém sní mnoho žen.  Podívejte se kolik majitelů koní si pravidelnou masáž může dovolit? Udělejte si reálný průzkum zájemců. Nedělejte si iluze, že se tím uživíte.Ti, co nejvíc volají o pomoc nechtějí většinou nic měnit, takže jim ani pomoci nelze.

Pomáhání ostatním je super, ale nejdůležitější je poznat a pomoci sám sobě. Pak můžeme ukázat, že to jde i jinak a můžeme jít příkladem.

Co mi kurz ještě přinese?

Zkusíte si, jaké to je masírovat a protahovat cizí koně, setkáte se s podobně smýšlejícími lidmi s různými zkušenostmi a otevřou se vám nové obzory 🙂

Pro ženy, kterým se líbí knihy Lindy Kohanov a chtějí více pochopit ženskou energii, doporučuji tento video rozhovor :


 Kurz – masáže koní II.

(Pouze pro  absolventy předchozího kurzu.)

 • masáže koní a jemná manipulace – metoda T – Touch
 • zaměření na stav těla, správný pohyb a postoj koně

Program:

 • 10:00 – 12:00 Teorie
 • pozorování pohybu
 • příčiny ztuhlosti
 • vzájemné zkoušení T – Touch
 • 13:00 – 18:00 Praxe
 • relaxační cvičení na uvolnění a vycentrování
 • provádění masáží na koních

CENA: 800,-Kč