Velký Týnec, 783 72
+420 603 194 700
corazon.os@seznam.cz

LUNÁRNÍ masáž

Určitě si všímáte že stoupá povědomí o ženské energii. Dokonce i v TV se více mluví o propojení s tělem, s matkou Zemí a sebeléčení. Těmto tématům se věnuji více na webu: masáže koní.

  Zde vám chci představit důležitou část skládanky- proudění ženské energie tzv.: LUNÁRNÍ terapii (od slova lůno)

Podíváme se na souvislosti mezi hlubokými svaly v těle a naším životním postojem:

PSOAS je „SVAL DUŠE“

Patří k nejhlubším svalům v našem těle a je propojen s vývojově nejstarší částí našeho mozku (s plazím mozkem) a je tedy ovlivňován instinkty(bez našeho vědomí). Je tvořen skupinou svalů, jež propojují horní a dolní polovinu těla. Bývá označován za “most propojující nebe a zemi”.

Tento sval bývá velmi často nefunkční- ochablý nebo zkrácený. Vyčerpává ho pocit ohrožení, stres, napětí, nebezpečí, strach o přežití  a naopak vyživuje ho pocit bezpečí, důvěry a klidu.

Svaly psoasu:

 • Stabilizují trup, udržují rovnováhu pánve ve vztahu k páteři.  Přímo ovlivňují stav bederní páteře a bránice.
 • Mají vliv na pozici celých dolních končetin i chodidel, pohyblivost hrudní i krční páteře a pohyby paží nad hlavou.
 • Uvolnění psoasu podporuje správné nastavení beder, masíruje okolní orgány(ledviny na něm přímo leží) při každém kroku.
 • Symbolizují a ovlivňují témta integrity, sebeprosazení, výživy, trávení, sexuality a uzemnění.

Psoas – most

Bohužel způsobem našeho sedavého životního stylu jsou tyto svaly většinou vypnuté a nefunkční( v lepším případě) nebo stažené a zablokované – způsobující problémy a bolesti s bederní páteří. Pokud zůstaneme v sedu či ve stoje  po celý den, náš psoas je v napětí. (Nejlepší pozice je pro nás ta, která se neustále mění.)

Středem ženy je její děloha – LŮNO

– přes ni žena cítí napojení na všechno živé a je ve svém životě na ,,správném místě.  Šamani a léčitelé/ky ve Střední Americe se shodují na tom, že většina ženských potíží je způsobena tzv. putujícím lůnem.

Spoustě žen nefunguje oblast pánve správně. Hodně z nás má ochablá bříška, povislé zadky, oslabenou stabilizaci těla a většinu dne nehybně sedíme. Naše páteř a nervy nejsou ve správném postavení. Víte, že nervové zakončení se dokáží vypnout a přestat vysílat do mozku signály, které by nám mohly psychicky ublížit.

Doporučuji knihu: Naomi Wolfovou- Vagina

Fenomén dnešní doby- pokleslá děloha – za normálních okolností se děloha nepatrně naklání nad měchýřem ve středu pánve, asi necelé 4 centimetry nad stydkou kostí. V této pozici ji drží svaly, vaginální stěna a vazy, které ji upevňují vpředu, vzadu a po stranách pánve. Děložní vazy mají schopnost se natahovat, aby poskytly prostor rostoucímu zárodku. Vazy a svaly mohou zeslábnout a povolit, v důsledku toho pak děloha poklesne a padne dopředu, dozadu nebo do strany.  Potom  se nazývá pokleslá nebo posunutá. Moderní medicína ženám nabízí málo nebo nic. Patří k tomu antikoncepční pilulka, chirurgický zákrok a obecně se ženám říká, že “děloha je v nesprávné poloze, ale to je normální a nedělejte si s tím starosti.” Přesto mají ženy celou řadu fyzických a emočních symptomů, kterými je možné se zabývat a je možné jim předcházet pomocí těchto neinvazivních masážních technik. Když dojde k posunutí reprodukčních orgánů, může dojít k omezení normálního oběhu krve a lymfy a mohou být narušeny nervové spoje.  Když dělohu vrátíme do správné pozice, obnoví se přirozená rovnováha v těle, nejen v pánevní oblasti a okolních orgánech. Vrátí se nám radost i chuť do života, prohloubíme pocit klidu a bezpečí,  obnovíme sounáležitost s ,,bytím“.

Jestliže cítíte, že v oblasti pánve máte problém, můžete ho začit řešit samoošetřením pomocí přístroje matrix stim.

Masáž dělohy a pánevního dna

 • První terapie: ……………….. 800,- Kč/ 60 min vysvětlím Vám a ukážeme si, kde jsou uloženy jednotlivé orgány a jak se provádí masáž. Uvolním vá oblast zad a páteře, pak si provádíte masáž sami.
 • Další terapie:…………………  500,- Kč/ 45 min. Uvolním oblast zad a páteře, pak už provádíte masáž sami.
 • 10 terapií……………………….. 3.800,-Kč

Terapii ukončíme pomocí vibrací ladičky:

 • ZEMĚ – 194,18 Hz (také kořen / Muladhara) – oranžovo-červená: střed zvěrokruhu: přináší vás v souladu s přírodou a sebou samým. Velmi efektivním bodem (odpovídajícím první čakře) je kostrč. Nejnižší bod páteře je počátečním bodem toku energie kundaliní. Stimulace tohoto bodu dává energii kundaliní. Celé tělo bude nabité energií a vy se budete cítit bdělejší a živější, silnější a energičtější. Doporučuje se to použít ráno, pomáhá nám dát do správného vztahu se Zemí. Také velmi silný na tónování na akupunkturních bodech Země.
 • VENUŠE – 221,23 Hz je ladička, která velmi zapadá do Vodnářského věku: dodává vibrace lásky. Ovlivňuje oblast 4. čakry. Je to vidlička s vysokou vibrací a někteří lidé na začátku ošetření tuto vidličku nemohou snést. Raději mají Cis (136,10 Hz). Pracuji-li ve své praxi s oblastmi srdce, používám zásadně vidličku Venuše, protože tato vibrace ovlivňuje srdce silněji než ladička Země (136,10 Hz). Ale je nutno dobře kontrolovat průběh ošetření. Při použití ladičky Země se nemůže nic stát. Venuše může být pro někoho příliš silná.

Více o ladičkách na:  https://www.baraka.cz/Baraka/b_4/b_4_hudba_eaker.html

Péče a objevování tohoto hlubokého vnitřní svalu je spíše hraním si,  znovuobjevováním našich vnitřních prostor a prožitků, nasloucháním, vedením pozorností do těla, navazováním kontaktu a komunikace s tělem. Navracení “šťavnatosti” skrze pomalý vědomý pohyb, pozornost, dech, zvuk, ticho a klid.  Průkopnicí práce s tímto bedernim svalem je Liz Koch z USA – zabývá se jím už více než 40 let a napsala o něm knihu.

Psoas reaguje na neustálé napětí a přemíru informací kolem nás tím, že ztrácí svou pružnost, “šťavnatost“, vysychá, je vyčerpaný, v přeneseném smyslu i náš život ztrácí “šťávu”. Není jednoduché ho znovu zapojit, nestačí klasické cvičení, protahování a posilování. Je také obtížné se k těmto svalům dostat,  jsou uloženy za břišními orgány a silně propojeny s našimi reflexy, s pocitem bezpečí i tím, jak se uvnitř cítíme. Proto není příjemné nechat druhého člověka sahat na tyto partie.

Za pomoci přístroje Matrix stim 

je možné si tyto svaly oživit, rozvibrovat a probudit. Je to však postupný p r o c e s, kdy objevujeme různé vrstvy.  Je to zároveň psychosomatická praxe, kdy nasloucháme vnitřním pohybům a učíme se hlubšímu porozumění. Učíme se pečovat o svůj střed a zároveň ho vnímat, zcitlivovati uvolňovat a s ním i o celé naše tělo v rovině fyzické, emoční, psychosomatické i energetické.
Vytváříme tu prostor k rozpouštění svých dávných  zranění a bloků a umožňujeme tak tělu naplňovat se
i přímo fyzicky pocity bezpečí, klidu a důvěry v život.

O významu svalů Psoas(velkých svalů bederní) jsou napsané knihy.  Zde je jen malá zmínka: jsou zdrojem stability, našimi kořeny i zdrojem vnitřní sily. Tak jako dům stojí na svých základech, tak naše bytí potřebuje mít vytvořeny silné kořeny. Když svaly Psoas ztrácí svou pružnost a „šťavnatost“, jsou vyčerpané a vysychají. PROJEVUJE SE TO I V ŽIVOTĚ – NÁŠ ŽIVOT ZTRÁCÍ „ŠŤÁVU“, chybí nám živost a radost. A platí to i naopak . Svaly Psoas jsou jakýmsi lakmusovým papírkem našeho života, fyzickým odrazem našeho stavu bytí a zdraví našich základů ….. A my tyto ZDRAVÉ ZÁKLADY a šťavnaté svaly Psoas buď MÁME a vnímáme to nebo nám CHYBÍ a pak se to projevuje ve všech aspektech našeho života.

Další možnosti cvičení a zkoumání stavu našeho psoasu pomocí balonku:(pozor, při necitlivém provádění ho můžete ještě více zablokovat)

PSOAS A PÁNEVNÍ DNO

jsou velmi propojené. Potíže s pánevním dnem z 90 % souvisí s kondicí svalů Psoas.

Pánevní dno nejsou jen svěrače, jak se uvádělo dříve. Tvoří jej 3 vrstvy svalů. V pánevním dnu je ukryt velký poklad pro každou ženu, díky němu se můžeme cítit radostněji, uvolněněji a mít více energie a vnitřní síly.

Pomocí Matrix stimu  prozkoumáváme všechny 3 vrstvy pánevního dna.  Prokrví se uvolní i aktivuje.

Cvičení pánevního dna pomáhá ženám rozkvést!

Kolik procent životní (sexuální) energie vnímáte, že proudí vaším tělem???  Cítíte v sobě tu tvořivou sílu, radost, zapálení do něčeho, propojení s přírodou, chuť do poznávání nového… Jestli ne, zkuste si odpovědět na pár otázek:

 1. Jaký mám vztah ke svému tělu? Jak vnímám jednotlivé části svého těla, (včetně těch společností pošpiněných, kde cítíme vinu, stud, ..)
 2. Dokáži se podívat na nános svých předsudků ohledně sexuality – je to náš kanál k božství, moudrosti, světelnosti, lásce, vnímáte ho tak?
 3. Sexualita uvolňuje naše skrytá monstra a divokost. Dokáži dávat lásku i tomu, co nemiluji?
 4. Posvátné vnitřní propojení skrze celé naše tělo – propojení naší temnoty s naším světlem. Milující světlo do každé své temnoty a nenávisti.
 5. Jak moc toužíme po…lásce, propojení, citlivosti, potěšení, tajemství, osvícení, extázi, božství, …
 6. Umím jít dovnitř do svého těla a do hloubky své pravdy, nebo sbírám jen další nánosy blbostí.

Přes propojení se svým tělem probouzíme posvátnou životní sílu a energii. Probouzíme svou vášeň, sebevědomí a sebelásku.

Posvátná sexualita přináší vyšší stavy orgasmu, extáze, setkání s božskou energií skrze muže a skrze naše tělo. Aktivuje náš kanál k božství ve všech aspektech našeho života. Je ztracenou cestou k božství.

 • Porozuměním a uznáním svých hloubek i výšek posvátné  mužské i ženské energie lépe pochopíme své vnitřní boje, objevíme své dary a očistíme svou cestu k božství.
 • Zpracováním studu, traumatu, limitujících přesvědčení a dalších omezujících bariér k sexuálnímu vyjádření, vytvoříme bezpečný prostor být sám sebou a vyjadřovat to ven.
 • Kultivováním přítomnosti a posvátnosti v každém okamžiku položíme základ pro milování s partnerem se sebou se světem.