Corazon-os
 • +420 603 194 700
 • corazon.os@seznam.cz

Koně, kteří žijí volně ve stádě (nejsou zavřeni a izolováni v boxech), jsou propojeni se svým prostředím a mají vyšší a harmoničtější vibrace než většina lidí.

 • Psychicky a fyzicky zdraví koně mají vyšší vibrace než většina lidí.
 • Vyšší energetické pole stáda dokáže pozvednout nižší a chaotické vibrace jedince.
 • Vstoupením do prostoru spokojeného stáda koní se zvyšují a harmonizují i naše vibrace. Žijí v přítomnosti a nezadržují v sobě tolik emoce,  jako my lidé. V jejich přítomnosti se mohou uvolňovat naše emoční bloky.
 • Energetické pole našeho srdce vyzařuje do vzdálenosti 1 m a pole koňského srdce cca 5 m, jak dokazuje i kvantová fyzika.
 •  

  Terapie s koňmi

  Pokud jsou dospělí nebo děti příliš plaší nebo uzavření na to, aby nacházeli útěchu u jiných lidí, mohou jim pomoci vztahy s jinými savci. Psi, koně či delfíni nabízejí méně komplikovanou společnost a současně navozují potřebný pocit bezpečí a sounáležitosti.
  V rámci pony klubu proto mohou děti i dospělí chodit jen na - setkání s koňmi a být s nimi ve společném prostoru. Mohou se s nimi seznamovat bez jakéhokoliv tlaku, masírovat je, čistit, pracovat ze země…přitom se budou učit soustředit také na sebe a svůj vnitřní prostor.
  Pozorný dotek a pohyb lidi uklidňuje, uzemňuje a umožňuje jim objevit napětí, jež v sobě mohou držet tak dlouho, že už si ho ani neuvědomují. Uvolní-li se tělesné napětí, lze uvolnit i nepříjemné pocity. (Dny - dle domluvy a potřeby.)
  Cena: 1000,- /měs.  Podzimní kavárna s koňmi
  Vidím tě, cítím tě - vidím se, cítím se.

  Každou neděli (za pěkného počasí) pořádám posezení s koňmi. Je to možnost obrátit se do svého vnitřního světa a uklidnit svůj přetížený nervový systém. Bude se podávat káva, čaj, punč a bylinková limonáda. Za doprovodu hudby nás koně naladí na svůj klid, bezpečí a pocit sounáležitosti. Setkání probíhá v kruhovce, ve výšce očí –proto sedíme, a v tichosti. Je dobré se předem objednat (stačí sms na tel: 603 194 700). Počet míst omezen.
  Od 15 – 17 hod. Cena: 260,-/ osobu.


  Sebepoznávací setkání

  • Nejde o výuku ježdění, ale o setkání s koňmi a práci ze země.
  • Jejich přítomnost nás  fyzicky i psychicky harmonizuje, má blahodárný účinek na naše tělo i mysl.
  • Díky nim se dostáváme do svého těla, srdce a zdroje své vnitřní síly.

  (více výzkum: HearthMath Institute, Cardiac Coherence is the Source of our Inner Power.   https://coachingconcaballosnp.com/en/cardiac-coherence-the-inner-power-horses-reveal-to-us/  )

  1. Pro ženy od 18- 90 let.
  2. Nejsou nutné předchozí zkušenosti s koňmi.
  3. Ke každému setkání obdržíte materiály v pdf.
  4. Součástí setkání je i individuální matrix či magnetická  terapie.
  5. Pracovat budeme v celém areálu a v kruhové ohradě.
  6. Koně budou naši průvodci, jelikož zrcadlí naše vnitřní nastavení.
  7. Provázet vás budu já (Lenka Hnilicová) a přizvala jsem svou laskavou kamarádku Gábi Nádvorníkovou.


  HorseSpirit nás provede setkáními:  1.se svými hranicemi – vnitřní práce na uvědomování si svých hranic, jejich udržení i chránění. Nalezení bezpečného místa. Propojení s dechem. Jak dýcháme, jak se cítíme je základem komunikace (nejen) mezi koněm a člověkem. Klidný dech je obrazem klidného ducha.

  2. s tělem a smysly- ženy vnímají tělem, v těle je tma, nevidíme, ale tušíme, co nám tělo a smysly chtějí sdělit. Pomocí muzikoterapie a somatic movement obrátíme pozornost dovnitř.

  3. s intuicí- Magické odpoledne plné hudby, vůní, kreativity.. zkusíme si různé způsoby masáže koní a nakonec koně pomalujeme podle svých přání a představ.

  4.  s autoritou – kůň symbolizuje (mimo jiné) autoritu a je důležité umět se s ní vyrovnat. Zvláště jako ženy s tím máme problém. Naučíme se dávat pozornost do svého těžiště.  Ne nadarmo se říká: „rozum řídí, břicho míní“. V břiše je naše centrum označované jako HARA.  Umět se správně vycentrovat a uzemnit je důležitým prvkem v práci s koňmi.

  5. se svou silou (i slabostí) – cílem tohoto setkání bude nacítění a obnovení vlastního energetického pole, chůze vedle koně ,,napojení“ – získání vzájemné důvěry a pocitu bezpečí.

  6. s bytostí koně a s pokorou – meditace na pastvině s koňmi s hlavou u země.  Člověk je vůči koni v pozici dravce. Všichni dravci mají oči uložené vepředu lebky, aby se při lovu mohli soustředit pouze na svou kořist, (zúžené vnímání). Na rozdíl od koní, kteří mají oči po stranách lebky, aby měli co největší úhel rozhledu, (rozšířené vnímání). Zkusíme společně spojit tyto dva pohledy na svět. Vidět svět i koňskýma očima. Dáme prostor tomu, co přijde samo.

  Schůzky:
  sobota či neděle..……14:00 – 18:30 (dle zájmu a vlastního uvážení)

  Cena:
  jednotlivé vstupné……….. 600 Kč / vstup
  6 setkání  ……………..3.000 Kč / 6 vstupů

  minimálně 6 účastnic, rezervujte si své místo mailem nebo telefonicky u Lenky Hnilicové – kontakt ZDE…

  Centrum Corazon tvořím se ženami v ženském duchu. Je pod skálou, jeho součástí jsou různá utajená zákoutí, divoká zahrada i les a pastvina. Podporuje nás v rozvíjení ženských kvalit.

  Práce ze země – vnímání energie

  Koně chovaní volně ve stádě mají přirozeně vyšší vibrace než člověk. Žijí ve stavu klidu a harmonie.  Bohužel ti chovaní v boxech tak šťastní nejsou (v izolaci a ve vězení nemůžou být v harmonii).

  Proto už pobyt v blízkosti koní nás může harmonizovat, uklidňovat i léčit.

  Při výcviku ve volnosti se musíme umět uklidnit a spojit se svým energetickým polem. Napojit se na své vnitřní smysly a začít vnímat jako kůň. Základem pro zklidnění je uvědomit si naše 3 hlavní energetická centra: Hlavu – srdce  –  břicho a propojit je. K propojení dochází přes dech a vizualizaci. Bez tohoto zklidnění a harmonizace nejsme schopni opravdu vnímat. V běžném životě musí být naše vědomí odpojeno od našeho energetického těla, abychom mohli plnit své úkoly. Jinak by jsme byli příliš přecitlivělí na své okolí a nedokázali se na nic soustředit. Vadila by nám třeba energie člověka vedle nás, hluk a vůně města, …

   Přes tento centrální kanál se pak dokážeme propojit se zemí a nebem. Dokážeme pak vnímat a cítit přes své energetické tělo a můžeme začít komunikovat s koněm na jeho úrovni.

  Elektromagnetické pole člověka: Každá bytost vyzařuje dnes už měřitelnou energii. Níže jsou zobrazena grafická znázornění vyzařování člověka a koně.  Více o energiích na mých stránkách:  https://masazekoni.cz/umeni-sedu/energeticka-centr

  Co Vás čeká ?

  „Učit se jezdit znamená dlouhou a nikdy nekončící práci na sobě!“

  Jízda na koni je jako – život

  Nebojujte, nesnažte se vládnout a nebraňte se!

  Dokáže propojit naše tělo, mysl i duši – je aktivní meditací,která nás učí najít rovnováhu na mnoha úrovních.

  Co nás koně učí

  • Jednat vždy pozitivně – „já to dokážu“.
  • Poznávat se, být stále lepším a věřit sám v sebe, mít respekt k nim i k sobě.
  • Mít odvahu převzít velení, stát si za svým a znát své hranice.
  • Pochopit a vychovat nejdříve sebe a pak koně.
  • Soustředit se na to, co chceme, a být přitom uvolněný.
  • Být klidný a přitom více otevřený a vnímavý, kontaktují nás s naším podvědomím.
  • Přijmout zodpovědný postoj – „za všechno si můžeme sami“.
  • Postoj k sobě samému se odráží v postoji ke koni – jsem připraven přijmout odpovědnost a moc?
  • Učit se ze svých chyb – co chceme vypěstovat u koně, musíme nejdříve vypěstovat v sobě.
  • Umění rozhodovat se: budeme ho vést – následovat – nebo raději uhněme z cesty.

  „Kůň představuje divokost a volnost, které se sami bojíme,k níž bychom se nikdy neodvážili přiblížit.“

 • Zavolejte : +420 603 194 700
 • Napište :corazon.os@seznam.cz
 • Přijeďte : Trasa do Naše Umístění
Moje cesta s koňmi:

Kolem světa aneb jak jsem se naučila nebát se a žít své sny Pokračovaní...

Jak jsem získala pozemek a začala chovat koně v Česku. Pokračovaní...

Fotografie ze světa
Fotografie Corazon
Sociální sítě