O nás

 

V našem přístupu ke koním spojujeme mnoho oborů. Jde zejména o principy body awarness, meditace, jogy, shiatsu. V poslední době se díky koním zabýváme také EQ- emoční inteligencí. Jde o uvědomování si pocitů a práce s nimi. Stále se vzděláváme a objevujeme další způsoby práce s koňmi……..


Co znamená – ochočení a napojení:                                         ….  Ochočování vede ke ztrátě svobody, zatímco napojení otevírá možnost skutečnému růstu a lásce.  Ochočování se děje tím, že zvíře je zavřeno, -spoutáno- nějakou ohradou, boxem. (Zvíře zavřeme do klece, dítě spoutáme systémem odměn a trestů. Takhle funguje celá společnost.) Když ale chceme nějakou sílu zkrotit, musíme ji nejprve porozumět. Díky tomu se naučíme ji milovat. Na druhé straně se stane totéž, a tím vzniká vzájemná láska.                                      Pier la Šéz


zakladatelka Corazonu:

Lenka Hnilicová


Pocházím z Olomouce, po zemědělské škole a studiu chov koní jsem odjela do zahraničí učit se to, co mě baví a co se v žádné škole nenaučím. Vybírala jsem si země, kde lidé rozumí koním. Začala jsem Irskem, pak Německem, USA, abych se znovu vrátila do Irska a udělala si mezinárodní zkoušky pro práci s koňmi. (BHS Exam Riding and Road Safety, BHS Exam Stage I. a BHS Exam- Trail Rides) Nakonec jsem si zamilovala nejvíc ze všeho Španělsko a jejich život s koňmi. Tam jsem trénovala mladé koně a zajišťovala dovolenou na koních v Andalusii. Krásný život, až na to horko. Po návratu domů jsem chtěla být zase víc mezi lidmi a tak jsem si otevřela v Hodolanech café Rustico. Bylo to něco mezi čajovnou, vinotékou a tvořivou dílnou. Lidé na to ještě nebyli moc zvyklí a nevěděli, co si o tom mají myslet….a to se mi děje pořád.

Více informací o mých životních zkušenostech v odkazu ZDE.

Momentálně vytváříme Nový projekt pro ženy: Ženy v sobě  a druhý web: www.masazekoni.cz  věnovaný koním a ženám.

 

Pokračovatelky:

Zuzana Koleňáková

telefon: 732 756 997

V létě vedu příměstské tábory. Jsem ráda, že mám možnost pracovat s koňmi a dětmi a trávit s nimi čas v přírodě. Také jsem se připojila do projektu pro ženy: Ženy v sobě a  dělám detoxikačnií a revitalizační masáže s přístrojem neurostim, který uvolňuje a vodu a lymfu v těle. Tyto terapie jsou přínosné pro zvířata i pro lidi.

Zárověn studuji Zoorehabilitace a asistenční aktivity se zvířaty.

Soňa Müllerová

Od roku 2017 pracuji jako vedoucí na letních táborech, kde se starám především o vymýšlení programu a her. Mimo to dělám přes rok vedoucí dramatického kroužku v Olomouci, kde se snažím dětem i dospívajícím nabídnout kreativní prostředí, ve kterém se mimo divadelní techniky učí také sebevědomému vystupování i seberealizaci. Kromě práce s dětmi se pak podílím na vytváření videí pro členy pony klubu, natáčím vzdělávací video lekce na youtube, masáže koní nebo fotím promo fotografie. Práce s dětmi a u koní v přírodě je pro mě především radostí; dodává mi energii a pomáhá získat novou životní perspektivu.

   


NALÉHAVÁ ZPRÁVA

Dne 24.6.2021 byl ukraden malotraktor Mitsubishi. Prosím o pomoc při hledání. Jestli jste něco viděli prosím volejte Lenka Hnilicová 603194700 nebo policii.
 
 
 

Vypadá to, že traktůrek už neuvidím. Měla jsem ho 3 týdny, měl mi konečně ulehčit práci. Je těžké sekat trávu sekačkou a dělat vše ručně. Stejně tak i přemlouvat zemědělce, aby vám posekali louku, obrátili, sbalíkovali, aby nezmoklo… Tři roky po sobě mi seno nakonec shnilo, letos jsem ho stačila jen posekat a  zrovna jsem se učila ho obracet….Zvažuji, jestli mi to stojí za to, chovat zvířata a vést pony klub. Je to každodenní práce bez volna a svátků. Navíc letošní zima byla hodně náročná, nečekaně jsem přišla o psa, poníka i kozu s mladými. Ke všem zvířatům mám osobní vztah, nejen já, ale i děti co sem chodí. Každá ztráta je pro nás náročná, ale také nás spojuje a učí mě, že lidé umí pomáhat a nejsem na všechno sama. Děkuji za podporu. Lenka


Byl starý, sháněla jsem ho 3 měs. a stál 97.000,- Pro ty, kteří  nám chtějí pomoci s šetřením na další traktůrek přikládám číslo našeho účtu: RB – 4326386001/5500 heslo je: ,,malotraktor“- (mohu vystavit darovací či sponzorskou smlouvu.)