EKO školka

 PROVOZ EKO- ŠKOLKY ZAHAJUJEME V LEDNU 2018 

  • ZÁJEMCI  MĚ MOHOU KOTAKTOVAT NA TEL:  603 194 700

SOBOTA 26.8. - SETKÁNÍ ZÁJEMCŮ S  VEDENÍM ŠKOLKY

- Pro děti, kterým se učíme důvěřovat.

Poskytujeme dětem prostor v přírodě a zázemí v dřevěném domku. Nabízíme jim příležitost objevovat všemi smysly v připraveném a podněcujícím prostředí. (přírodní hřiště, zahrada k pěstování, zvířata.) Necháváme je rozvíjet v tom, co je zajímá.

Učitel je přítomný jako průvodce, děti ho mohou využít, ale stejně tak mohou pracovat pouze se svými kamarády, popř.samy. Nic není špatně, pokud se necítíme špatně.

Dětem nabízíme jedinečné a nové přístupy, ale také postupy osvědčené a vyzkoušené.

Do našeho kolektivu počítáme i rodiče a ostatní členy rodiny. Jejich zapojení, nápady a zkušenosti vždy rádi uvítáme.

Velkou inspiraci nacházíme u:  J.A. Komenského, Petera Greye a jeho Svobody učení, A.S.Neilla a Summerhillu, Naomi Aldort, Jaroslava Duška a mnoho dalších.

Důvěřujte dětem. - Nic nemůže být jednodušší a zároveň obtížnější, protože abychom důvěřovali dětem, musíme nejprve důvěřovat sami sobě. Bohužel v dětství nás naučily, že nám nemůže být důvěřováno.              /John Holt/

Maminkám nabízíme spolupráci při vedení kroužků:

Farmaříček -  Budeme se společně starat o naše zvířátka, občas uděláme něco na zahrádce... Vždy si něco malého vytvoříme, ať už něco pro výzdobu nebo pěstování u vás doma.

Pikniková setkání rodičů s dětmi. Možnost společného hraní dětí na přírodním hřišti. Společné sdílení a povídání maminek. To vše obohacené o váš piknikový košík plný dobrot. Uspořádejte si piknik v přírodě  s krmením zvířat.

Víkend pro rodiny - nepravidelné akce pro celou vaši rodinu na určité téma. Co chystáme najdete zde


Pro vaše potřeby

U nás v areálu můžete využít - přírodní hřiště a přírodní zahradu, zastřešené venkovní posezení s kuchyňkou. Možnost uvaření čaje/kávy na ohni nebo plynovém vařiči. Vnitřní hernička pro případ nepříznivého nebo chladnějšího počasí. Ohniště se vším potřebným pro opékání nebo vaření v kotlíku. Voda ze studny a menší parkoviště pro auta.

Doporučujeme si sebou vozit sáček na odpad. Odpad u nás neskladujeme. Co si přivezeme, to si odvezeme a doma vytřídíme. Pro bioodpad máme kompost.